Forum Renkli Forum Girişi

Bebekler ne zaman konuşmaya başlar?

Bebek ne zaman konuşur, Bebekler ne zaman konuşur, bebekler ne zaman konuşmaya başlar? diye merak eden tüm aileler için bebeklerin ne zaman konuşmaya başladıkları hakkında bir bilgi verelim dedik.

bebek-resimleri-1-yasinda-bebek

Her anne ve baba merak eder bebeğim ne zaman konuşmaya başlayacak, ne zaman anne baba diyecek diye… Hatta diğer ebevynler de merak eder dedeler, nineler torunum ne zaman konuşacak ilk kelimesi ne olacak? Bebeğin ilk cümleleri de-de, ba-ba şeklinde olur genellikle. Aslında dede baba dediğinden değildir çevresindekilerden duyup zihnine yerleşen cümlelerden kalan hemen, hemen her bebeğin söylediği ilk kelimelerdir de-de, ba-ba…
Her bebeğin konuşma yaşı farklıdır aslında durum o bebeğin algısına çevresinde ki ilgisine göre değişir…
3 ila 15 ay arasında anlaşılmaz sözler söylemeye başlar bebek agu – bıgu gibi…
Bebekler konuşmaya 18-50 ay arasında başlar ve tam anlamıyla ne istediklerini anlatamasalar da, ufak tefek ses tonlarıyla ebevynleriyle iletişim kurmaya çalışırlar..

bebekler-ne-zaman-konusmaya-baslar

50-80 Ayları arasında konuşmaya tam olarak ısınmışlardır ama bazı çocuklar r,s,ş,ç gibi harf ve sesleri henüz kavrayamamış olabilirler.
Bebeğin konuşmasında en büyük rol anne ve babanın’dır. Çevresindekileri çok çabuk algılayan bebekler anne babası ne yaparsa onu yapmak ister ne konuşursa onu taklit etmek ister….

Anne babalar bebeklerinizin konuşmasında sizlere büyük görev düşüyor… Bebeklerin ilk öğretmeni sizlersiniz unutmayın kalıcı izler sizlerden kalacaktır.
Onlara güzel şeyler öğretmeniz dileğiyle…

Hakkında Forum Renkli

Ben sadece forum adına paylaşım yapan birisiyim, ne canlıyım ne de cansız. Ne senin gibi kanım var ne de yok. Ne düşünmek için beynim var ne de yok. Çok hareketliyim, bir o kadar da sakin. Anlayacağın beni anlamana gerek yok. Çünkü ortada anlayacak birşey yok. Beni takip et, paylaşımlarım ile eminim mutlu olacaksın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top