Forum Renkli Forum Girişi

Çekici Bir Bayan Olmak için Nasıl Giyinilmeli?

moda-kiyafetler

Kadın giyimi nasıl olmalıdır? sorusuna genellikle modaya uymalı gibi cevaplar verilir. Moda demek TDK’ya göre ele alacak olursak “Geçici olarak yeniliğe ve toplumsal beğeniye uygun olan” olarak tanımlanabilir. Moda deyince genellikle akla bayanlar gelir. Bayanların şık ve güzel giyinme istekleri bu kanının bir sebebidir. Bu nedenle genellikle çarşıya gittiğinizde %90 kadın giyim vardır.

bershka-guzel-giyim-moda

Kadın giyimde üst giyim çok önemlidir. İlk göze çarpan bayanın üst giyimidir. Bu yüzden bluz seçimi bayanlarda önemlidir. Modayla ekonomi birbiriyle bağlantılıdır ve bluz da hem modaya uygun hem de cebe uygun bir giyimdir. Bluzlar genellikle rengârenk ve fiyat bakımından uygundur. Tekrardan bayanların nasıl giyinmesi gerektiği konusuna dönecek olursak, bunun tek bir genellemeyle yapmak hata olur. Çünkü her bayanın vücut ölçüleri, beden tipi bir değildir.

 

Çeşitli kaynaklara göre birçok vücut tipi bulunmaktadır. Bazı kaynaklar düz, elma, armut ve kum saati olarak ayırmaktadır. Bazı kaynaklar ise, a,b,c,d,e,f tipi olarak ayırmaktadır. Bayanlar bu vücut tipleri yerine genellikle boylarına göre giyinmenin nasıl olacağını merak ederler. Kısa veya uzun boylu olmak, giyim stilini değiştirmektedir.

 

2014-moda-kiyafetleri

Uzun boylu bayanlar nasıl giyinmeli?

Genellikle uzun boylu bayanların ne giyerlerse yakışacağı düşüncesi vardır. Bayanların giyim tarzı, onu çok şık da yapabilir çok çelimsiz de yapabilir.

 

bayan-kot-pantolon-modeli

Pantolon

İlk olarak pantolonlardan bahsedecek olursak, uzun boylu bayanlara düşük bel pantolonları tercih etmeleri söylenebilir. Boylarının daha da uzun olmasını istiyorlarsa yüksek bel pantolonlar giyebilirler.  Düşük bel, dar kesim paçalı pantolonlar uzun boylu bayanlara yakışmaktadır. Boylarının verdiği avantaj ile şalvar giymeleri, daha rahat hareket etmelerini sağlayacaktır.  Bacakları çok ince olan bayanların, daha çok dar paça giymeleri gerekmektedir. İnce bacaklar geniş paça içerisinde hoş bir görüntü vermemektedir. Son olarak da kısa paçalı pantolonlar uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilmelidir.

 

bayan-etek-modelleri

Etek

Mini etek çoğu bayanın giymek istediği bir giyimdir. Fakat mini etekler dikkat çekicidir ve doğru kombin ile şık bir görünüm kazanılabilir. Uzun boylu bayanlar mini eteği çok güzel taşıyanlardır.

 

bayan-elbise-modelleri

Elbise

Kısa, prenses tarzı elbiseler yerine uzun elbiseleri tercih etmelilerdir. Dikey çizgili elbiseler bayanları daha da uzun gösterdiği için, uzun boylu bayanlarda pek önerilmiyor. İnce görünmek isteyen bayanlar ise, düz renkli elbiseleri tercih edebilirler.

 

BayanTulum-Modelleri

Tulum

Tulum uzun boylu olanı uzun, kısa boylu olanı kısa gösterir. Zor bir kıyafettir. Bacak boyu uzun, baseni olmayan bayanlar için uygundur.

 

bayan-bluz-modelleri

Bluz

Kısa tişörtler uzun boylu bayanlarda sorun yaratabilir. Bu yüzden kalçaya kadar olan bluz ve tişörtler tercih edilmelidir. Bedeni büyük, bol bluzlar en çok uzun boylu bayanlara yakışmaktadır.

 

 

Kısa boylu bayanlar nasıl giyinmeli?

bayan-pantolon

Pantolon

Kısa boylu bayanlar, ayak bileğine kadar olan, uzun paçalı olmayan pantolonları tercih etmeliler. Dikkat edecekleri en önemli unsur pantolonların sade olmasıdır. Sade renkler ve baştan aşağı aynı renkler bayanları uzun göstermektedir. Şunu da ekleyelim, topuklu ayakkabılar, kısa boylu bayanların vazgeçilmezlerinden olmalıdır.

bayan-etek

Etek

Uzun görünmek isteyen bayanlar, yüksek bel etek ve şort giyerlerse, daha uzun ve narin görüneceklerdir. Dizin hemen üzerinde olan etekler tercih edilebilir.

bayan-elbise

Elbise

Kısa, mini elbiseler bacaklarınızı uzun ve narin gösterir. Fit elbiseler tercih edilmeli. Bol olan her şey bayanları daha da kısa gösterecektir.

bayan-bluz

Bluz

Kısa boylu bayanlar, kısa belden oturtmalı ceket ve kabanları tercih etmelidir. Çok süslü ve bol duran bluzlardan kaçınmalıdırlar. Kısa boylu bayanların dikkat etmesi gereken küçük noktalar vardır. Örneğin: çok geniş ve uzun etekler giymemelidirler. Uzun kabanlar, büyük cepler ve geniş kemerleri tercih etmeliler. Bunların yerine bele kadar olan tercihen tek renkli kabanlar kullanılmalı. Son olarak büyük çanta değil, küçük zarif çantalar kullanılmalıdır.

Hakkında Forum Renkli

Ben sadece forum adına paylaşım yapan birisiyim, ne canlıyım ne de cansız. Ne senin gibi kanım var ne de yok. Ne düşünmek için beynim var ne de yok. Çok hareketliyim, bir o kadar da sakin. Anlayacağın beni anlamana gerek yok. Çünkü ortada anlayacak birşey yok. Beni takip et, paylaşımlarım ile eminim mutlu olacaksın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top