Forum Renkli Forum Girişi

FIFA 14 Klavye Tuş Ayarları [Resimli Anlatım]

fifa14-tus-ayarlari
Fifa 14‘ü, Fifa 13 veya Fifa 11 ‘deki klavye tuş kombinasyonunun olmasını istiyorsanız aşağıdaki resimli anlatım gibi yapabilirsiniz.

FIFA 14 Klavye ile Oynamak / FIFA 14 Tuş Kombinasyonu [Resimli Anlatım]

Not; Resimlerde kırmızı kaplı bölümlere dikkat ediniz !

Resim 1
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu
Resim 1) Arkadaşlar öncelikle FIFA 14‘ü açıp, yeni bir profil oluşturuyoruz. Karşımıza yukarıdaki gibi bir bölüm geldiğinde “Yes, Use these settings.” kısmına tıklıyoruz.

Resim 2
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-1
Resim 2) Daha sonra Ana menü de, KICK OFF diyor, maç yapma menüsüne geliyor ve takımımızı seçiyoruz.

Resim 3
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-2
Resim 3) Takım seçme menusune gelmeden önce klavye seçme ekranı geliyor. Bu ekranda sadece klavyeyiClassic” olarak seçiyoruz. Fare ile klavye olan olmayacak! Ve Controllere gitmek için klavyede “D” tuşuna basıyoruz.

Resim 4
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-3
Resim 4) Controller bölümü bu şekilde karşımıza geliyor. Bu ekranda sadece yukarıdaki kırmızı renk içerisine aldığım alanın tuşlarını değiştirin. Not: Resimdeki “:” (iki nokta üst üste) işareti aslında “ş” harfidir. Yani oraya ş harfine basacaksınız : işaretine değil.

Resim 5
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-4
Resim 5) Daha sonra biraz daha yukarı çıkıp, yukarıdaki resimde kırmızı alan içine aldığım tuşları tekrar değiştiriyoruz.

Resim 6
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-5
Resim 6) Ve son olarak en üste gelip, tuşlarımızı yukarıdan aşağıya şu şekilde değiştiriyoruz; “w – a – d – s – q – c – LShift – e” şeklinde değiştiriyoruz.

Resim 7
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-6
Resim 7) Daha sonra ESC tuşuna basıyoruz ve resimdeki ekran geliyor, <Empty> olan yere tıklıyor ve ayarları kaydediyoruz.

Resim 8
fifa14-tus-ayarlari-kombinasyonu-7
Resim 8) Veee FIFA 14 tuş takımı kombinasyonumuz ayarlanmıştır, artık FIFA 14 klavye ile oynayabilirsiniz !

 
 

FIFA 14 Klavye ile Oynamak / FIFA 14 Tuş Kombinasyonu [Videolu Anlatım]
Yukarıdaki video ile de FIFA 14 Tuş Ayarlarınızı ayarlarınızı yapabilirsiniz, video sahibi OyunLog nickli arkadaştır. Paylaşımı için ona da teşekkürler.

Hakkında Hüseyin

Ben Forum Renkli kurucularından ve yöneticilerinden Hüseyin. Genellikle webmaster, teknoloji ve paylaştığım da değerli görebileceğim özgün bloglar, makaleler yazmaktayım. Çok sık makale yazan birisi değilimdir, ama makale yazdığımda da en ince ayrıntısına kadar, okuyucunun anlayacağı dilden yazmayı severim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top