Forum Renkli Forum Girişi

GTA IV “Sıra Sayısı Bulunamadı (xlive.dll)” Hatası ve Çözümü

GTA_4

GTAIV oyununu açarken hata penceresin de “GTAIV.EXE – Sıra Sayısı Bulunamadı, 42. sıra sayısı, C:\Windows\System32\xlive.dll dinamik kitaplığında bulunamadı.” diye hata veriyor. Bu hata genellikle Windows 8 işletim sistemleri ve Windows 7’lerde vermektedir. Eğer bu hatayı alıp, GTA 4‘ü açamıyorsanız hiç üzülmeyin, hatanın çözümü çok basit. GTAIVSıra Sayısı Bulunamadı” hatasının sebebi System32 klasöründe xlive.dll dosyasının olmamasıdır.

gta4-sira-sayisi-bulunamadi-hata

Eğer yukarıdaki resimdeki hatayı alıyorsanız aşağıdaki linki indirip, bilgisayarınıza kurun ve oyuna tekrardan girmeyi deneyin.

 

GTAIV.EXE – Sıra Sayısı Bulunamadı Hatasının Çözümü:

GTAIV.EXE – Sıra Sayısı Bulunamadı, “42. sıra sayısı, C:\Windows\System32\xlive.dll dinamik kitaplığında bulunamadı.” Hatasının çözümü için Microsoft’un xlive uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki linkten xlive uygulamasını indiriniz.

Microsoft xlive indir: Games for Windows Marketplace v3.5.89.0

xlive uygulaması ile sorununuz çözülecek ve GTA IV oyununun tadını çıkarabileceksiniz. İyi oyunlar!

Hakkında Black Angel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top