Forum Renkli Forum Girişi

İdeal Kilo Hesaplama

 

İdeal Kilo Hesaplama aracımız ile, ideal kilonuzu hesaplayabilir ve sağlıklı bir yaşam sürmek için, kaç kilo olmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. İdeal kilonuzu öğrenmek için aşağıdaki boş olan gerekli alanları kendinize göre doldurup hesapla demeniz yeterlidir..

ideal-kilo-hesaplama

Lütfen cinsiyetinizi seçip boy ve kilo bilgilerinizi aşağıdaki bölümlere yazarak HESAPLA butonuna basınız.

İdeal Kilo Hesaplama Aracı
Cinsiyet: Erkek Bayan
Kilonuz:
Boyunuz:
Sonuçlar
Vücut Yüzey Alanınız: m2
Yağsız Vücut Ağırlığınız: kg = lbs
İdeal Vücut Ağırlığınız: kg = lbs
Body Mass Index (BMI) : kg/m2
Sonuç:

“İdeal Kilo Hesaplama” Hakkında Faydalı Bilgiler;

Yapılan bilimsel çalışmalar sadece 1 kg kilo kaybının bile, fazla kilolu insanların ömrünü 3 ya da 4 ay kadar uzattığını göstermiştir.
İdeal kiloya ulaşabilmek için, kısa sürede fazla miktarda kilo kaybetmek değil, sağlıklı kilo kaybını sağlamak ve bu kiloyu uzun dönemde korumak gerekir.
Televizyon izlerken veya başka bir işle uğraşırken bir şeyler yemek kilo aldırır.
Yemeği yavaş yemek ve lokmaları mümkün olduğunca çok çiğnemek ideal kiloyu korumak için önemlidir. İdeal kilodan uzaklaşmak pek çok hastalığı tetikler, insanı formdan düşürür. Sürekli sağlıklı yiyeceklerle ve dengeli beslenerek ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. Spor yapmak da ideal kilonuzu korumak açısından önemlidir. İdeal kilonuzu boyunuzun uzunluğuna göre hesaplıyoruz. İdeal kilodan uzaklaştıran hızlı kilo alma ve verme gibi dengesiz kilo aksiyonları hem vücudunuzu hem de sağlığınızı olumsuz etkiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top